Az MPK támogatottsága jelenleg hazánkban

Szakmai közakarat, hogy mielőbb alakuljon meg a Magyar Pszichológus Kamara (MPK). Az érdekképviseleti köztestületként működő MPK létrehozásával egybehangzóan egyetértenek a hazai pszichológusok vezető szakmai szervezetei és a pszichológusokat képző felsőoktatási intézmények is. Ezek a szervezetek és egyetemek annak kapcsán fejtették ki támogató álláspontjukat, hogy 2013 szeptemberében az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a törvényjavaslatot, amely lehetővé teszi az MPK megalakulását. Ezzel a szaktárca széles körben  elismerte a pszichológusok tevékenységének és kamarájuk létrehozásának fontosságát.

Közhasznúnak, szakmai és társadalmi szempontból is fontosnak tartja az MPK létrehozását a pszichológusok meghatározó szakmai szervezetei. Köztük van:

• a Magyar Pszichológusok Érdekvédelmi Egyesülete (MPÉE),
  • a Magyar Pszichológiai Társaság (MPT),
  • a Magyar Tudományos Akadémia Pszichológiai Tudományos Bizottsága (MTA PTB),
  • az Egészségügyi Szakmai Kollégium Klinikai Szakpszichológia és Pszichoterapeuta Klinikai Szakpszichológus Tanácsa.

A pszichológusokat képző valamennyi felsőoktatási intézmény is azt szeretné, ha beláthatóan rövid időn belül megalakulna az MPK. A kamara létrehozásának támogatója:

• az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Karának Pszichológiai Intézete,
  • a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara,
  • a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának Pszichológiai Intézete,
  • a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának Pszichológia Intézete,
  • a Pécsi Tudományegyetem Orvostudományi Kar Magatartástudományi Intézete,
  • a Debreceni Egyetem Pszichológiai Intézete,
  • a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karának Alkalmazott Pszichológia Tanszéke.

Támogatja a Magyar Pszichológus Kamara megalakítását a Magyar Orvosi Kamarában (MOK) már tag 800 klinikai szakpszichológus 96,3 százaléka. Ők a kettős kamarai tagság pártján állnak, vagyis a Magyar Pszichológus Kamara megalakulása után ebben a szervezetben is tagok szeretnének lenni. A megkérdezettek mindössze 2 százaléka akar kizárólag MOK tagja lenni.

Szeretne regisztrált pszichológus lenni? Itt regisztrálhat.

Támogatja a Pszichológus Kamara létrehozását? Itt jelezheti.